Nejlepší strategické hry všech dob

Děti často nedokážou pochopit strategické myšlení, a proto není pravděpodobné, že byste slyšeli spoustu školních dětí na autobusu, kteří si povídali o taktikách v Europa Universalis 4 nebo Crusader Kings 2. Pro ně je to všechno o nejnovějších FIFA nebo Call of Duty .

Zatímco byste mohli tvrdit, že jak FIFA, tak COD vyžadují určitou úroveň strategie, seznam nejlepších strategických her počítačů všech dob neobsahuje takové jednoduchosti. Vedle výše uvedených hardcore titulů jsou PC strategické hry ovládány dlouhodobými franchisemi jako Total War, StarCraft, XCOM, Command & Conquer a Civilization. Jedná se o hry tak hluboké, že budete mít několik týdnů zkušeností a pravděpodobně ještě máte poškrábaný povrch.

Výhody strategických videohier

Takže pokud se chcete cítit více chytřejší než průměrný Joe, měli byste přestat přihlásit do Xbox LIVE hrát Call of Duty proti skupině teenagerů a místo toho načíst Steam a stáhnout si některou z her z našeho seznamu Nejlepší PC Strategie všech dob. Až skončíte, narazíte na IQ až několik zářezů.

Civilization IV: Diplomacie, vítězství v Vesmírné rase a kulturní vítězství jsou stejně tak životaschopnými možnostmi. To je krása civilizace: není jediný „správný“ způsob hraní hry. Ať už chcete být válečníkem nebo diplomatem, civilizace IV je povinná. Je opravdu vzácné, že název skutečně vám poskytne skutečné, netriviální rozhodnutí o tom, jak chcete řešit hru, takže Firaxis je třeba pochválit za to, že vám nabízí několik herních stylů, s nimiž budete experimentovat, a to vše je odměněno v jejich vlastním že jo.

Command & Conquer 3: Co je skvělé v C & C3, je to, jak bez námahy apeluje na hardcore fanoušky RTS a nově příchozí do žánru / seriálu. Pro fanoušky je neuvěřitelně sýrový FMV, který načrtává děj a návrat Kana, zatímco nováčci si mohou vychutnat to, co musí být jedním z nejčastěji zabalených zážitků RTS. S plnou kampaní ze strany Globální obranné iniciativy (GDI) a Bratrstva Noda, kde každý z nich ukazuje vlastní bitvu o Tiberium, a C & C3 nabízí celou řadu nových zahraničních závodů, které přesahují 20 hodinový výkon RTS brilliance.

XCOM Enemy Within: 47 nových map a vylepšení do cizích AI a seskupení dělá pozemní mise mnohem méně předvídatelné, ale je to prostor pro detailní přizpůsobení, které dělá expanzi opravdu úžasné. Nové vybavení, upgrady na genové moduly a schopnost „Robocop“ vašich vojáků do MEC vytvářejí mimořádně vynikající prostor pro specializaci, ale drobné doplňky jako flashbang granáty a speciální munice navržené pro boj v blízkém dosahu doplňují možnosti do raných fází hry

StarCraft II Wings of Liberty: Obnovené zaměření na pozemek, atmosféru a nastavení je doplněno základními mechaniky hry. Blizzardovo často kritizované rozhodnutí soustředit se na terrany ve skutečnosti vyplácí dividendy, pokud jde o přizpůsobení družstva během 16ti hodinové trvání hlavní kampaně. Přidělování 29 dlouhých misí do jedné závodu uděluje podpůrný čas, aby se vyvíjel, což vedlo k soudržnému vyprávění, které změní zkušenost na mnohem víc než na odpojenou sérii misí propojených volným spiknutím. Konec není špatný.