Realita cheatů v BF3

Battlefield Blog obchod

Na redditu vzniklo před čtyřmi dny zajímavé vlákno, ve kterém se jeden z hráčů přiznal (anonymně), že použivá cheaty a přidal informace jak vůbec komerční cheaty fungují a hlavně jaká je realita čísel výskytu cheaterů na serverech. Přinášíme překlad tohoto vlákna, abyste i vy věděli jaká je čistá realita. V článku jsou použity ilustrační obrázky a video, které ukazuje možnosti aimbotu v cheatu podobném tomu z článku. 

Ahoj, jsem hráč BF3, který cheatuje. Nejdříve trochu historie:

Když hraji normálně (tzn. bez cheatů) mám SPM kolem 400, jsem aktivním členem na redditu a vše co dále napíšu je absolutní pravda. Všichni jsme ve hře už potkali cheatera. Avšak já mám mezi realnými přáteli člověka, který hraje online hry jen proto, aby v nich mohl cheatovat. Ukázal mi jeden relativně levný, docela známý a hlavně nedetekovatelný cheat do BF3. Věděl jsem tedy o jeho existenci, ale nepouživál jsem ho, a ani na něj moc nemyslel – až do jednoho dne před několika měsíci.

Hrál jsem na Caspian Border a sniper u protějšího týmu evidentně používal cheat. Na serveru s malým počtem ticketů nahrál 100-4 a byl schopen mě zabít přes celou mapu naprosto nemožnými střelami. Naštvalo mě to a v té frustaci se ve mně něco zlomilo. Došel jsem na webové stránky, které mi ukázal kamarád, koupil si ten cheat a během několika dní se ho naučil používat.

Tady jsou informace, které by o cheatech měla komunita vědět:

Cheat se spouští vložením určitého kódu do hry při jejím startu. Díky tomu nejsou jakkoliv modifkovány soubory na vašem počítači. Nemám žádné velké technické znalosti, ale vím, že díky tomu PB ani DICE/EA nedokáže nic detekovat. Cheat se ani nespouští přes nějaký exe soubor na vašem počítači. Pro připojení se použije java applet, který se nahraje přímo do paměti, a teprve poté spustíte hru.

Takhle vypadá přihlášení do cheatu (ilustrační obrázek)

Možnosti cheatu jsou obrovské a vysoce konfigurovatelné. Máte k dispozici obrovské množství voleb. Tady jsou ty hlavní:

 • Vždycky vidím celý nepřátelský tým na mapě, mám je označené a vidím i vzdálenost k jednotlivým nepřátelům.

 • Vždycky vidím kdo na mě míří a hlavně vidím i “kvalitu” zaměření. (zapamatujte si tenhle bod, dále se zmíním, proč je to důležité).

 • Můžu si cheat nastavit, aby se aim-bot zapnul stiskem klávesy, nebo byl zapnutý pořád, nebo nikdy. Můžu ho i nastavit, aby za mě střílel – ale jen pokud budu mít zaměřovač v pozici, která znamená smrt nepřítele.

 • Můžu si u cheatu nastavit klávesové zkratky měnící jakoukoliv volbu cheatu.

 • Můžu si vybrat zásahy do hlavy, těla, nohou nebo to namixovat jak chci, popřípadě si i kompletně vypnout rozptyl kulek.

 • Můžu cheat nastavit i tak, že jakákoliv damage zabije hráče (nezáleží na tom kam střela dopadne).

 • Můžu cheat nastavit tak, aby jednou za čas označil všechny nepřáteleI, aby z toho těžil můj tým (spothacking).

 • A hlavně, můžu zabít celý protější tým stiskem tlačítka.

Cheat je neustále updatován. Mezi vydáním patche a nové verze cheatu je jen pár hodin.

výběr z podporovaných her (ilustrační obrázek)

Speciálně aim-bot se dá až extrémně nastavovat: může být nastaven, aby zaměřoval cíle, pomalu nebo rychle (nebo jakoukoliv rychlostí mezi tím) stiskem klávesy. Dokáže mířit na nejbližšího nepřítele nebo na toho, kterého mám nejblíž k zaměřovači.

Cheat má mnoh dalších voleb, včetně možnosti PLNĚ upravovat zbraně (včetně vozidel) a navíc všechny tyhle úpravy mohou být skryty. A nic z toho se nezobrazí na screenshotech PunkBusteru.

Vraťme se zpátky k příběhu: Potom co jsem si hack nastavil, našel jsem si toho cheatujícího snipera, došel k němu na serveru a začal ho zabíjet ve velkém.

Na začátku jsem zabíjel kohokoliv jsem po cestě k němu potkal. Pak jsem naučil cheat lépe ovládat. Začal jsem používat 3D a 2D radary společně s funkcí, která mi ukazovala, kdo se dívá mým směrem. Díky tomu jsem se vyhýbal protějšímu týmu a zabíjel pouze toho snipera.Hodně rychle se naštval a odpojil se. Začal jsem cheat zapínat pokaždé, když jsem někoho podezíral, že cheatuje. Díky tomu jsem objevil jednu věc.

Na skoro každém serveru je mnohem a mnohem více lidí používajících nějakou formu tohoto cheatu (nebo něco podobného) než jsem si myslel, že je možné. Co tím chci říct je, že podle mých zkušeností je skoro pravidlem, že na 64kovém serveru v průběhu dvou kol někdo používá cheat. A tady je důvod proč vím (a ne jen předpokládám), že ti lidé cheatovali.

Můj cheat se dá nastavit tak, že pokud na vás někdo míří (ať už na vás vidí nebo ne), ukáže vám v procentech přesnost jejich míření. 100% znamená, že na vás někdo míří naprosto bezchybně. Jak si dokážete představit držet na pohybujícím se cíli 100% přesné zamíření je skoro nemožné. Já ale neustále narážel na lidi, kteří na mě dokázali držet 100% zamíření potom co si mě “všimli”. A to jak dlouho chtěli.
Jinými slovy, viděli mě (v mnoha případech přes celou mapu ze spawnu i skrz budovy) hned jakmile jsem se naspawnoval a dokázali na mě držet perfektně zaměřovač i v pohybu a rychlých změnách směru. Navíc jsem si začal všímat i zvláštností u pozemní i letecké techniky. Jakmile se ke mě například přiblížila stíhačka, vyskočila přesnost míření z 0% na 100% a nezměnilo se to dokud nepřítel nevystřílel všechny rakety/náboje.

Díky tomu se také ukázalo, že někteří velmi dobří hráči označovaní za cheatery ve skutečnosti necheatovali. Díky zmíněné funkci bylo jednoduché zjistit, zda míří člověk nebo počítač.

jak vypadá podobný cheat v praxi (ilustrační video)

Dalším jednoduchým způsobem jak zjistit jestli někdo cheatuje, je zkusit se mu dostat do zad. I výborné hráče se dá překvapit, pokud víte, kde je nepřátelský tým a kterým směrem se hýbou nebo dívají. Cheateři mají k dispozici radar, takže je nikdy nepřekvapíte.

Cheat jsem využíval měsíc a potom si zrušil předplatné ze strachu, že přijdu o statistiky nebo mě zabanují. Za ten měsíc jsem se podíval na mnoho profilů a statistik a našel velké množství z nich, kteří bez jakýchkoliv pochyb cheatují, a následně je i nahlásil (bez jakéhokoliv úspěchu). Moje zkušenost ukazuje, že mezi 30 – 60 hráči na serverech s nastaveným velký množstvím ticketů je skoro vždy jeden, který cheatuje. Navíc podle mého názoru mnoho hráčů s vysokým SPM (přes 700-900 SPM), kteří mají např. malé množství zabraných vlajek apod. jsou většinou cheateři.

výběr samotného cheatu, resp. balíčku cheatů pro danou hru(ilustrační obrázek)

 • Většina cheaterů nepouživá většinu možností jejich cheatu, nejpopulárnější je radar a spothack. Aimbot je až na druhém místě – populární je hlavně u sniperů a ženistů.
 • Navíc, skoro všichni cheateři používají cheaty tak, aby to nebylo moc vidět. Pokud jsem je z cheatování obvinil, ve většině případů ho vypnuli. (např. cheater, kterého jsem obvinil, mi sice do chatu odpověděl, že jsem noob, ale cheat vypnul a ve většině případů takový cheater další kolo odejde).

 • Většina hráčů, kteří cheatují stojí po vypnutí cheatů za nic. Faktem je, že pokud takovýhle cheat dostane hráč, který hraje celkem slušně (250 SPM a více), stane se z něj nezastavitelná mašina.

 • Metro je masivní líheň cheaterů, stejně jako 64kové servery s instantním spawnováním vozidel.

zdroj: reddit

219 komentářů
      • Kubeee777
      • Kubeee777
      • Kubeee777
      • Kubeee777
      • Kubeee777
      • Kubeee777
      • Nekynator
      • Kubeee777

Vložit komentář